Czy muszę odstawić Afobam?

od ponad 20 lat łykam afobam w tej chwili 1,5 mg wiem ze jestem uzależniony poszedłem do psychiatry kazał mi odstawić afobam wypisując mi klonazepam i Neorotop stopniowo z nich schodząc nie wiem czy to prawidłowa decyzja boje się proszę o odpowiedź

Tego rodzaju lek należy odstawiać powoli a często zamienia się go na inny, który ma inny okres wydalania się z organizmu. Później stopniowo obniża się dawkę nowego (zastępczego) leku aż do 0. Osoba uzależniona, po odstawieniu tych leków powinna zgłosić się na program psychoterapii uzależnienia.