Czy muszę wykonać dokładne badania?

Witam, mam 21 lat i od kilku lat zmagam się z wieloma nieprzyjmnymi objawami które są na tyle niejednoznaczne że przyprawiają mi wiele zmartwień, moje objawy to między innymi uczucie ciągłej derealizacji/depersonalizacji, jakby lekkie oderwanie od rzeczywistości, szumy uszne, czasem zdarzały się zawroty głowy i dziwne uczucie w głowie lub miejscowe bóle głowy trwające krótko, ogólne zmęczenie, trudności z koncentracją, czasem kołatania serca, szybkie meczenie się (nawet od wchodzenia po schodach). W związku z tymi objawami odwazylam się ostatnio zrobić rezonans magemtyczny głowy (bez kontrastu, wyraziłam na niego zgodę, aczkolwiek miał zostać podany w trakcie badania w razie gdyby zaszła taka potrzeba, której najwyraźniej nie było) wynik ostatecznie wyszedł w pełni prawidłowy, stąd moje zmartwienie, czy mogę ufać wynikom rezonansu bez kontrastu, czy na pewno nie zostałyby pominięte żadne guzy i inne nieprawidłowości? I drugie pytanie, w związku z szumami usznymi, czy rezonans glowy wykryłby jakieś zmiany złośliwe ucha środkowego? Czy zostałoby to zauważone przez opisującego? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję, jestem bardzo nerwową, zestresowaną osobą i ciężko mi się funkcjonuje z powyższymi objawami, wiem że mogą być to objawy wynikające zarówno z mojej psychiki jak i poważniejszych chorób zdrowotnych których bardzo się boję i chciałabym je wykluczyć.

Witam Pania,raczej objawy somatyczne,które Pani opisuje są pochodzenia czynnościowego,czyli nerwicowego.Sugeruje zrobić podstawowe badania laboratoryjne,żeby wykluczyć powód somatyczny(morfologia krwi,badanie ogólne moczu,sód,potas,wapń,kreatynine,AspAT,AlAT,OB,CRP)i jeśli będą ok.zasięgnąć opinii psychiatry.