Czy muszę wykonać zabieg przy niedomykalności zastawki?

Witam, mam 22 lata jestem po udarze niedokrwiennym prawej polkuli mozgu, lekarze stwierdzili niedomykalnosc zastawki wada wrodzona dosyc duza przez co skrzepy dostaja sie do mozgu. W tej chwili czekam na zabieg wstawienia zastawki przez zyle pachwinowa a moje pytanie brzmi czy po takim zabiegu bd mogla normalnie funkcjonowac i czy w ogole jest potrzeba taki zabieg wykonac ?

Witam!
Przymusu nie ma, ale jeżeli nie chce mieć Pani powtórki z "rozrywki" to powinna Pani medycznie zabezpieczyć wszystkie miejsca, z których mógłby pochodzić materiał zatorowy (zakrzepowy). Wymiana zastawki na biologiczną obciążeniem jest porównywalne z koronarografią. Jeżeli proponują Pani takie wyjście to niech Pani z tego skorzysta!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.