Czy muszę zabezpieczyć się dodatkowo w tej sytuacji?

Dzień dobry przyjmuję swoje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Yasmin , w tamten weekend pochorowałam się i przez około 2/3 dni miałam biegunke po około 2 godzinach od przyjęcia tabletek nie przyjmowałam dodatkowej tabletki lecz codziennie brałam w wyznaczonej tej samej godzinie. Czy potrzebuje dodatkowowego zabezpieczenia czy dla pewności nie robić teraz 7 dniowej przerwy a zacząć kolejne opakowanie ? Za 9 dni powinnam zrobić 7 dniowa przerwę, chce mieć pewność,że antykoncepcja działa.
KOBIETA, 22 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli przez 2-3 dni po przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych miała Pani biegunkę, istnieje ryzyko, że organizm nie wchłonął odpowiedniej ilości leku. W takim przypadku zaleca się stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez okres trwania tego cyklu.

Jednakże, w celu uzyskania dokładnej porady na temat swojej sytuacji, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Mogą oni uwzględnić wszelkie szczególne okoliczności i dostosować zalecenia do indywidualnych potrzeb.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.