Czy na podstawie ogólnego badania krwi można stwierdzić ciążę?

Krwinki białe 7,1, krwinki czerwone 4,14, hemoglobina 10,9, hematokryt 33,8, MCH zawartość hermoglobiny 26,3, objętość krwinki czerwonej 81,6, glukoza 78. Czy wyniki te mogą w jakiś sposób wskazywać ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki wskazują na niedokrwistość niedobarwliwą. Wskazane byłoby oznaczenie stężenia żelaza w surowicy oraz pozstałych parametrów gospodarki żelazowej. Przede wszystkim warto zgłosić się z wynikami do lekarza rodzinnego.

Na podstawie przedstawionych wyników nie można stwierdzić ani wykluczyć ciąży.

Pozdrawiam