Czy na wyniku badań psychiatrycznych zawiera się nazwa choroby?

Witam. Mam pytanie. Jakie szczegóły są umieszczone na papierach z diagnozą od psychiatry ? Czy jest tam tylko nazwa choroby czy tez są tam opisane szczegóły typu: opis choroby, od kiedy się choruje, na jakich jest się lekach i dlaczego. Czy jest tam opisane jak się zachowuje na wizytach itp? Bardzo proszę o odpowiedz. Dziękuje. Agnieszka 22

Witam,

nie wiem dokładnie o jaką dokumentację chodzi- czy o zaświadczenie lekarskie (zewnętrzne) czy dokumentację medyczną jaką prowadzi się np. w poradni czy gabinecie?
Jeśli chodzi o zaświadczenie- nie zawsze umieszcza się diagnozę. Jeśli nie ma takiej potrzeby pomija się nią.
W zakresie dokumentacji medycznej obowiązuje rozporządzenie Ministra Zdrowia (całość ustawy dostępna: http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=F79C40DE322B9B25E118A5F3BEA4C835?id=WDU20150002069&type=2)
Lekarz ma obowiązek zamiescić w niej informacje dotyczące stanu zdrowia i choroby oraz procesu diagnostycznego, leczniczego, pielęgnacyjnego lub rehabilitacji,
w szczególności: opis udzielonych świadczeń zdrowotnych, rozpoznanie choroby, problemu zdrowotnego, urazu, zalecenia, informacje o wydanych orzeczeniach, opiniach lekarskich lub zaświadczeniach, informacje o lekach, wraz z dawkowaniem, lub wyrobach medycznych przepisanych pacjentowi na receptach.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam,
Chodzi Pani o dokumentację medyczną prowadzoną przez lekarza? Jeżeli tak, to tam są te wszystkie dane, o które się Pani Pyta.
jeżeli chodzi o zaświadczenie wydawane przez psychiatrę, to ilość informacji zależy ściśle od przeznaczenia tego dokumentu.
Pozdrawiam.