Czy poradnia ma obowiązek przekazania dokumentacji medycznej innej poradni?

witam bo chce zmienic psyhologa i inną poradnie i mam pytanie czy poradnia ma obowiązek przekazania dokumentacji medycznej innej poradni która wybrałem na nfz do psyhologa chodziłem myśle kontynuować ze względu na depresje

Dzień dobry.
Pan jako pacjent ma prawo do dostępu do dokumentacji medycznej dotyczącej Pana stanu zdrowia. Jeśli wyraża Pan chęć udostępnienia starej dokumentacji nowemu psychologowi to myślę, że jest to możliwe. Proszę zapytać w poradni, w której korzystał Pan z usług psychologa, w jaki sposób można to zrobić.
pozdrawiam
Justyna Żebrowska-Naklicka