Czy nadal muszę czekać na miesiączkę?

Witam.Mam problem z nieregularnością miesiączek, zdarza się,że okres nie pojawiał się 2-3 miesiące.Brałam tabletki hormonalne przez 8 miesięcy w celu uregulowania. Minęło ponad pół roku-sytuacja się powtarza, bo od ponad 2 miesięcy znów miesiączka nie pojawia się.Ciąża wykluczona.Chcę wykonać badania hormonalne lecz kiedy powinnam je zrobić, skoro badania te należy wykonać w odpowiednich dniach cyklu, a w moim przypadku nie mogę tych dni określić?Powinnam nadal czekać aż miesiączka się pojawi?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.