Jak długo można czekać na miesiączkę?

Witam serdecznie. Przez ostatnie trzy miesiące zabezpieczałam się krążkami, jednak je odstawiłam. Proszę powiedzieć, ile można czekać na pojawienie się miesiączki po odstawieniu. Po wyjęciu ostatniego krążka, krwawienie wystąpiło normalnie, czyli po 3-4 dniach. Niestety teraz pierwszy miesiąc ich nie używałam i nie wiem, kiedy mogę dostać miesiączki... Według moich wyliczeń powinno to nastąpić w poniedziałek 16 listopada, ale nie ma... Czy może mieć na to wpływ, że odstawiłam hormony? Ewentualnie to, że ostatnio miałam sporo sytuacji stresowych i walczę z przeziębieniem i zapaleniem zatok? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Mariola

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Pierwsza miesiączka po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej to nie jest taka prawdziwa miesiączka, tylko krwawienie z odstawienia hormonów. Druga miesiączka, " ta prawdziwa", może nastąpić z pewnym opóźnieniem, nawet 15-dniowym (czyli np. nie po 30 dniach od poprzedniej, tylko po 45 dniach). Związane jest to z tym, że podczas stosowania krażka jajniki "były uśpione" i wznowienie aktywności może im zająć trochę czasu.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy