Czy nadmiar kwasu foliowego w ciąży może powodować wady u płodu?

Słyszałam , od mojej pani ginekolog,że odchodzi się od podawania non stop przed i w czasie ciąży kwasu foliowego zdrowym dobrze odżywiającym się kobietom.ponieważ jego nadmiar może powodować wady płodu.Czy tak jest rzeczywiście?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nadmiar kwasu foliowego rzeczywiście nie jest bez znaczenia dla naszego zdrowia. Zdecydowanie jest zalecenia ginekologów co do jego suplementacji są utrzymane. Niski poziom kwasu foliowego jest bowiem znacznie większym zagrożeniem.