Czy nadużywanie telefonu może skutkować problemami z dłońmi?

Witam, Czy jest mozliwe aby naduzywnaie telefonu komórkowego, siedzacy tryb zycia i korzystanie z komputera powodowało problemy z dłonmi? sztywność , ból ciągnięcie całej ręki i ramienia? Bardzo boje sie że to jakas powazna choroba - duzo ostatnio czytałam o stwardnieniu znaikowym bocznym:(.

Witam!
Komputer i telefon komórkowy nie wywołują SLA. Natomiast nadużywanie jednego i drugiego nie jest zbyt zdrowe. Może dochodzić do ucisku nerwów kończyn w skutek niewłaściwej, długotrwałej postawy. Ponadto uzależnienia od telefonu komórkowego i komputera. Wszystko w nadmiarze może być szkodliwe.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.