Czy nadżerka jest przeciwwskazaniem do współżycia?

Witam! Przy okazji robienia cytologii lekarka wykryła mi małą nadżerkę. Przepisała mi tabletki dopochwowe. Mam je brać 10 dni i przyjść jak będą wyniki cytologii, czyli za miesiąc. W ulotce wyczytałam, że w trakcie zakażenia jak i leczenia należy powstrzymać się od odbywania stosunków. Czy mam nie odbywać stosunku przez te 10 dni tylko czy przez ten miesiąc póki nie będzie wyników cytologii? Ponadto jest napisane, że zaleca się przeprowadzenie odpowiedniego leczenia partnera. Lekarz nic mi o tym nie mówił. Czy mój parter powinien się przebadać u urologa? Z reakcji lekarza nie wynikało by było to coś poważnego... Proszę o pomoc!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy takiej delikatnej infekcji, nie dającej objawów, nie ma potrzeby równoczesnego leczenia partnera. Może Pani wznowić współżycie po zakończeniu brania globulek. Nadżerka sama w sobie nie jest przeciwwskazaniem do współżycia.

Pozdrawiam serdecznie!