Czy należy przyspieszyć kontakt ze szpitalem?

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące mojego męża 4lata temu przeszedł raka jelita grubego miał chemię i radioterapię przed operacja w tym roku okazało się po badaniu że rak wrócił tylko w innym miejscu ale również w jelicie grubym. Po konsylium zadzwoniła jakas kobieta z wiadomością że mąż został zakwalikowany na operacje i ma czekać na tel. ale czeka już ponad miesiąc czy tak wygląda leczenie czy powinniśmy dzwonić i pytać bo obawiam się o zdrowie męża.

Dzień dobry,

warto także wykorzystać ten czas na przygotowanie się do operacji tzw. prehabilitacji. Należałoby określić czy mąż nie jest zagrożony niedożywieniem, warto byłoby wprowadzić tzw. immunożywienie, zwiększyć ilość białka w diecie itd. Oczywiście wszystkie zalecenia trzeba byłoby sprawdzić w kontekście ewentualnych chorób współistniejących, aktualnego stanu zdrowia i samopoczucia, a także możliwości trawiennych pacjenta.

Zachęcam do bezpłatnej konsultacji w tym temacie: https://posilkiwchorobie.pl/porady/zapisz-sie-na-teleporade-z-dietetykiem/ lub prywatnie: https://www.food-diet.pl/

Pozdrawiam ciepło

Ewa Ceborska