O czym świadczą takie wyniki TK z kontrastem?

Dzień dobry, tata lat 69, choruje na cukrzycę. W ostatnich 4 m-cach schudł 5 kg, z badań krwi widoczna anemia. Proszę o analizę opisu TK z kontrastem. Zwłóknienia w szczytach płuc.W płucu prawym zwalniały guzek 2mm w PS2. W dolnym płacie płuca prawego na granicy segmunetu 6i8 guzek o nieregularnych brzegach wielkości 5mm - niewidoczny w oknie miekknotkankowym. W PS6 guzek 3mm. Poza tym miąższ płucny bez zmian ogniskowych o prawidłowej strukturze. Drzewo oskrzelowe bez uchwytnaj patologii. Opłucna bez cech pogrubienia i bez obecności zmian guzkowych. Węzły chłonne śródpiersia i wnęk oraz nadobojczykowe i podobojczykowe niepowiększone.nie stwierdza się obecności płynu w jamach opłucnej. Aorta, pień płucny nieposzerzone. Zwapnienia w scianie aorty i tętnicach wieńcowych. Drobne zmiany ogniskowej w obu płatach tarczycy. Wn. Niespecyficzne drobne guzki w miazszu płuca prawego. Tk zlecono ponieważ RTG wykazało zacienienie wielkości 24 mam.
MĘŻCZYZNA, 69 LAT 4 miesiące temu

Tomografia komputerowa 3D

Tomografia to badanie, które może posłużyć wykryciu schorzeń neurologicznych lub laryngologicznych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tomografii komputerowej w trójwymiarze.

Dzień dobry,

na interpretację samego badania trzeba poczekać na odp. specjalisty.Chciałabym się jednak odnieść do niezaplanowanego chudnięcia. Jest to sygnał, że w organizmie coś się dzieje i należałoby wdrożyć jak najszybciej działania zatrzymujące spadek masy ciała. Należałoby wprowadzić dietę bogatobiałkową (jeśli nerki pracują prawidłowo) i bogatoenergetyczną tak, aby tata nie tracił na masie ciała. Jednocześnie należy zadbać o kwestie poziomu cukru we krwi - przy diecie wysokobiałkowej i niskocukrowej nie powinno być z tym problemu.Zachęcam do szczegółowej bezpłatnej konsultacji https://posilkiwchorobie.pl/porady/zapisz-sie-na-teleporade-z-dietetykiem/ lub na prywatną wizytę: https://www.food-diet.pl/Pozdrawiam ciepło

Ewa Ceborska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty