Czy po operacji tarczycy mogę zastosować dietę niskowęglowodanową?

dzień dobry męzczyzna wiek 42 lata wzrost 170 waga 81 choroby rak pecherzykowy, stan po usunięciu tarczycy, nadcisnienie 130-140 na 85-90, podwyzszone trójglicerydy ostatnie wyniki 152 , nadwaga leki na stałe - beto 50, telmizek 80, euthyrox 175 chce zastosować diete niskowęgowodanową czy taka dieta jest dla mnie wskazana, chcę zrzucić jeszcze 5-6 kg pozdrawiam

Dzień dobry, przy kwestiach związanych z chorobami onkologicznymi odchudzanie zawsze zostaje w gestii onkologa. Musi on wydać zielone światło w oparciu o Pana aktualne wyniki badań, a także o czas który minął od leczenia/operacji itd.

Dodam tylko, że diety nieskowęglowodanowe nie są polecane. Zdecydowanie lepiej oprzeć się o racjonalną dietę o nieco obniżonej energetyczności, ale zachować odpowiednie proporcje pomiędzy białkiem, tłuszczem i węglowodanami.

Zachęcam do szczegółowej bezpłatnej konsultacji https://posilkiwchorobie.pl/porady/zapisz-sie-na-teleporade-z-dietetykiem/ lub na prywatną wizytę: https://www.food-diet.pl/

Pozdrawiam ciepło

Ewa Ceborska