Jaką dietę zastosować, by szybko schudnąć?

mam 24 lata przy wzroscie 167 waze 120 jaką diete i cwiczenia zastosowac

Witam,
przede wszystkim proszę być cierpliwym. Szybko jest w wypadku dietetyki synonimem niezdrowo.
Pierwsze pytanie na które warto poznać odpowiedź to takie, czy tak wysoka masa ciała związana jest jedynie z błędami dietetycznymi czy może jest wynikiem choroby? Czy ewentualna choroba jest kontrolowana farmakologicznie?
Jeśli nie ma medycznych przesłanek ograniczających działanie diety należy zastosować dietę o ograniczonym poziomie kaloryczności. Obniżenie kaloryczności całodziennej o 500-1000 kcal spowoduje spadek masy ciała na poziomie 0,5-1 kg tygodniowo. Proszę sprawdzić ile kcal dotychczas było zjadane w ciągu dnia a następnie obniżyć tą wartość.
Co do ćwiczeń proponuję na początek spacery codzienne ok. 45 minut, stopniowo wraz z ubytkiem masy ciała przechodzące w trucht i dalej bieg. Inną formą ruchu odpowiednią dla osób otyłych jest pływanie i gimnastyka w wodzie.
Życzę powodzenia
Magdalena Kubik

Witam. Przy wadze 120 kg powinna być Pani pod opieką dietetyka, który ułoży indywidualną dietę w oparciu o Pani parametry i wyniki poziomu cukru, cholesterolu, ogólnego badania krwi i moczu, Pozdrawiam

Proponowałabym w pierwszej kolejności udać się do lekarza pierwszego kontaktu celem wykonania podstawowych badań (lipidogram, morfologia, cukier, mocz, TSH) oraz do dietetyka (z wynikami badań). Jeżeli Pani waga nie będzie związana z żadnymi zaburzeniami zdrowotnymi, co może stwierdzić lekarz, to wówczas dietetyk powinien pani pomóc zdrowo przejść przez proces odchudzania. Proszę nie kombinować na własna rękę z dietami z gazety, bo może Pani sobie zrobić więcej złego niż dobrego.