Jaką dietę wybrać, aby skutecznie i szybko schudnąć?

Witam! Mam 16 lat, 168 cm wzrostu i ważę 73,7 kg. Chciałabym jakoś szybko ładnie schudnąć, ponieważ bardzo źle czuję się w swoim ciele, chociaż schudłam już w ciągu ostatnich trzech lat 15 kg. Moja waga jest tak wysoka z powodów zdrowotnych, bardzo długo leżałam w domu chora i byłam faszerowana samymi antybiotykami i sterydami, bo nie było wiadomo co mi jest. Chciałabym się tak dokładnie dowiedzieć co najlepiej jeść, czego unikać i ile mniej więcej kalorii dziennie zjadać. Chciałabym jeszcze w tym roku wyjść nad jezioro i się tam opalać, co teraz jest niemożliwe. Bardzo proszę o szybką pomoc!
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Do wyboru mamy wiele rożnych diet oraz suplementów diety, które potencjalnie mają spowodować utratę wagi. Należy jednak podkreślić, że diety które powodują szybką (>2 kg tygodniowo) utratę wagi nie są korzystne dla organizmu - powodują przede wszystkim utratę wody oraz masy mięśniowej. Najbardziej korzystna utrata wagi to utrata stopniowa czyli maksymalnie 2-3 kg miesięcznie oparta o odpowiednią dietę oraz ćwiczenia fizyczne.
Dieta powinna obejmować około 1500 kcal dziennie, ale najważniejsze jest to co się spożywa i jak często. Posiłki powinno spożywać się co 3-4 godziny, gdyż tylko w ten sposób można utrzymać wysoki poziom metabolizmu. Jeżeli okresy między posiłkami są dłuższe wtedy organizm reaguje zwolnieniem metabolizmu i zaoszczędzoną energię kumuluje w postaci tkanki tłuszczowej.
Produktów jakich należy się wystrzegać to przede wszystkim słodycze, białe pieczywo, białe makarony, produkty mączne (kluski itp), ryż biały, mięsa w panierce, smażone w tłuszczu, zupy zagęszczane śmietaną, soki, napoje słodzone. Należy ograniczyć spożycie niektórych owoców, które są bogate w cukry proste - banany, winogrona.
Produkty które należy stosować to: chleb pełnoziarnisty, brązowy ryż, kasze, pełnoziarniste makarony. Pokarmy najlepiej przyrządzać na parze, gotować lub w piekarniku.
Do tego ćwiczenia fizyczne - najlepiej 3x w tygodniu po godz. Najbardziej efektywne w spalaniu tkanki tłuszczowej są: jazda na rowerze, rolkach, pływanie, aerobik (także nowe formy np. zumba).
Dzięki modyfikacji codziennej diety i ćwiczeniom fizycznym powinna Pani w ciągu najbliższych miesięcy schudnąć, co istotne przy zachowaniu dobrej kondycji fizycznej i zachowaniu jędrności ciała.
Pozdrawiam serdecznie