Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 2 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak szybko zrzucić kilka kilogramów?

Mam 52 warzę 61kg wzrost 153 i mam duży brzuch jaka dieta żeby szybko zgubić brzuch ,i jakie ćwiczenia bez brzuszków.Mam rowerek stacjonarny.Pozdrawiam.
ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam
W kwestii diety warto wprowadzić zasady zdrowego odżywiania:
1) Spożywać codziennie 5 mniejszych posiłków, zamiast 3 obfitych - to wpłynie na regulację metabolizmu i zmniejszenie uczucia głodu pomiędzy posiłkami, a tym samym zapobiegnie podjadaniu.
2) Wybierać pełnoziarniste produkty zbożowe, bogate w składniki mineralne i błonnik - pieczywo z pełnego ziarna, mąkę razową, kasze, brązowy ryż, makaron razowy, płatki żytnie i owsiane, otręby
3) jako źródło białka spożywać ryby, mleko i produkty mleczne o niższej zawartości tłuszczu, a unikać kalorycznych serów żółtych, tłustych deserów mlecznych itp.
4) Unikać dań typu fast food oferowanych w barach szybkiej obsługi
5) Nie spożywać słodyczy i słonych,kalorycznych przekąsek, a zastąpić je warzywami i owocami, najlepiej w świeżej postaci
6) Przygotowywać dania poprzez gotowanie na parze i w wodzie oraz pieczenie w folii, a unikać smażenia (zwłaszcza na głębokim tłuszczu)
Aktywność fizyczna ukierunkowana na utratę tkanki tłuszczowej z okolic brzucha powinna opierać się na ćwiczeniach wykorzystujących mięśnie tych partii ciała. Ćwiczenia na rowerku stacjonarnym również będą pomocne w tym zakresie. Warto zmobilizować się do codziennych ćwiczeń w wymiarze czasowym minimum 35 minut.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy