Czy należy stosować Proscar?

Choruję na łysienie bliznowacieące. Jestem kobietą, mam 58 lat. Lekarz specalista przepisał mi.in. Proscar , który nie jest zalecany dla kobiet. Czy warto brać ten lek? Obawiam się skutków ubocznych, tym bardziej, że nigdzie nie ma informacji ad. skutków zażywania go przez kobiety.Proszę o pomoc.

Witam
Jest to wskazanie off-label czyli pozarejestracyjne, już po autoryzacji rynkowej. Zjawisko jest dość częste między innymi gdy zostąną wyczepane inne metody leczenia. Jest to legalne chociaż może wydawać się kontrowersyjne. Istnieją badania kliniczne z zastosowaniem proscaru u kobiet potwierdzające skuteczność. Należałoby dopytać lekarza o własne doświadczenie związane ze stosowaniem tego leku u kobiet.
Pozdrawiam