Czy należy wykonać dokładniejszą analizę w kierunku boreliozy?

Witam. Mimo ogólnego negatywnego wyniku badania western blot w kierunku boleriozy antygen p41 wyszedł dodatnio. Dowiedziałam się że może to świadczyć o obecności bakterii H. pylorii czy powinnam wykonać jakieś dalsze badania w tym kierunku? (pierwotne objawy przez które zgłosiłam się do lekarza nie miały nic wspólnego z chorobą wrzodową, a neurologiczną - drętwienie lewej strony twarzy, ból głowy. Wykonano mi już TK głowy z kontrastem i EEG obie w normie)

Witam,
Obecnie najdokładniejszym badaniem w kierunku boreliozy jest LTT. Warto je zrobić pomimo wysokiej ceny. Z mojego doświadczenia wynika, ze LTT może ujawnić boreliozę pomimo ujemnych wyników testem Western Blot.
Więcej ciekawych informacji nt. boreliozy można przeczytać tutaj: http://www.drmichalak.pl/borelioza.htm

Pozdrawiam serdecznie,
dr n. med. Łukasz Kmieciak