Czy należy wymienić korony zęboweu 38-latki?

Mam od dłuższego czasu korony porcelanowe na jedynkach i dwojkach. Ze względu na to, iż są mocowane na metalowych sztyftach i odsłonił się szyjki przy dziaslach pojawiły sie ciemne przestrzenie, które wyglądają jak ubytki. Czy istnieje jakaś opcja uzupełnienia tych przestrzeni np lakierem czy kompozytem, żeby bez wymiany koron uzyskać wizualnie lepszy efekt?

Po pierwsze należy przeprowadzić diagnostykę i poznać przyczynę odsłoniętych szyjek. Przyczyn może być wiele ale jedną z nich jest przeciążenie zgryzowe mogące doprowadzić do utraty zębów. Za mało informacji aby precyzyjnie ocenić stan bez wizyty Pacjenta w gabinecie. Aby uzyskać wizualnie najlepszy efekt powinno się wymienić takie korony.