Czy należy zmienić dawkowanie leku po operacji tarczycy?

Mam 76 lat i usuniętą tarczycę. Nie byłam leczona onkologicznie. Badanie USG jest ok, gruczoł nie odrasta. W ciągu miesiąca wynik TSH spadł (badania robiłam na początku i na końcu lipca, bo źle się poczułam) z 0,66 na 0,29. Czy w takim wypadku, gdy dotychczas przyjmowałam 4x75 i 3x50, słusznym będzie zmniejszenie dawki do 5x50 i 2x75, czyli tygodniowo przyjmę 50 mcg mniej? Dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 76 LAT 9 miesięcy temu

Szanowna Pani,

Dawkę leku powinno się ustalić na bazie pełnego obrazu- proszę oznaczyć wolne hormony tarczycy, samo TSH nie daje jasnej odpowiedzi. Ponadto modyfikację leczenia powinien nadzorować lekarz, który prowadzi Pani leczenie.

Proszę pamiętać, żeby następnym razem z wynikami badań opisać wartości referencyjne dla danego laboratorium.