Czy nasilające się bóle głowy mogą oznaczać tętniaka?

Dzień dobry, niecałe trzy lata temu uderzyłem się bardzo mocno w głowę. Dwa lata temu miałem rezonans magnetyczny bez kontrastu, który nic nie wykrył. Od czasu wypadku mam dość niespecyficzne bóle głowy głównie w prawej tylnej ćwiartce (uderzenie było w prawą część czoła). Ostatnio się one nasilają, są nieprzyjemne, powodują dyskomfort i potrafią trwać dłużej niż jeden dzień (często "przechodzi prąd"). Czy możliwe, że rezonans nie wykrył np. tętniaka? Jakie badanie wykonać, żeby na 100% wykluczyć tętniaka? Rezonans z kontrastem czy tomografię, bardzo proszę o podanie fachowej nazwy badania. Dziękuję i pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Badanie MRI (pot. rezonans magnetyczny) jest badaniem bardzo czułym i dokładnym. Niemniej jednak jak to w życiu, różne sytuację mogą się zdarzyć. Sugerują aby pójść do lekarza rodzinnego lub neurologa celem ustalenia nasilających się bóli głowy u Pana.

Pozdrawiam.