Uderzenie w głowę a ryzyko powstania tętniaka

Witam, dziesięć lat temu uderzyłem się mocno w głowę, tak, że przez kilka minut nie pamiętałem co się ze mną działo. Zbagatelizowałem to wtedy. Dopiero teraz kiedy byłem u lekarza w innej sprawie powiedziałem mu o tym przypadkowo i ten zlecił mi tk z kontrastem. Chciałem się spytać czy przez takie uderzenie potylicą w lód mogł powstać tętniak ? Czy powinienem się martwić i zrobić jakieś inne badanie bo lekarz mnie skierował tylko na tk. Czy uderzenia w inne czesci ciała mogą powodować tętniaki?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Witam serdecznie,

Badanie TK głowy z kontrastem jest badaniem bardzo dokładnym. Proszę zaufać lekarzowi. Tętniaki mogą być konsekwencją m.in. urazów. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza, w tym zleconego badania TK głowy z kontrastem. Natomiast po badaniu sugeruje udać się z wynikiem do lekarza prowadzącego w celu konsultacji i ewentualnie ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy