Uderzenie w głowę a ryzyko powstania tętniaka

Witam, dziesięć lat temu uderzyłem się mocno w głowę, tak, że przez kilka minut nie pamiętałem co się ze mną działo. Zbagatelizowałem to wtedy. Dopiero teraz kiedy byłem u lekarza w innej sprawie powiedziałem mu o tym przypadkowo i ten zlecił mi tk z kontrastem. Chciałem się spytać czy przez takie uderzenie potylicą w lód mogł powstać tętniak ? Czy powinienem się martwić i zrobić jakieś inne badanie bo lekarz mnie skierował tylko na tk. Czy uderzenia w inne czesci ciała mogą powodować tętniaki?

Witam serdecznie,

Badanie TK głowy z kontrastem jest badaniem bardzo dokładnym. Proszę zaufać lekarzowi. Tętniaki mogą być konsekwencją m.in. urazów. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza, w tym zleconego badania TK głowy z kontrastem. Natomiast po badaniu sugeruje udać się z wynikiem do lekarza prowadzącego w celu konsultacji i ewentualnie ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.