Czy nawilżające kremy są dobre na trądzik?

W lipcu skończyłem terapie izotekiem i od tego czasu mnie miałem problemu z trądziku, wszystko było idealnie. W ostatnim tygodniu wszytsko się zmieniło, w pare dni na mojej twarzy pojawiła się gromadka plam i małych białych wyprysków. Od dwóch tygodni miałem problemy z żołądkiem, towarzyszyła temu biegunka. Gdy był najgorszy atak biegunki, połączony z bólem brzucha następnego dnia obudziłem się z najbardziej intensywnym trądzikiem - czy to może mieć związek? Do tego wszystkiego suchość, suchość skory ciała i twarzy. Zawsze nakładaniem krem na nic i rano skóra była ok, teraz ten krem co zawsze nie wystarcza, rano skóra sucha. Od trzech dni używam bardziej nawilżających/ tłustych kremów ale nie wiem czy to dobre na trądzik. Suchość odczuwalna jest również w gardę. Powoduje od czasu do czasu kaszel. Nie mam jak pójść do lekarza przez następne dni nawet. Proszę o pomoc, bo i psychicznie ten nawracający trądzik ciężko wytrzymać, co robić?

Dzień dobry,

Tłuste kremy nie są odpowiednie dla skóry trądzikowej. Będą one działały komedogennie i mogą pogorszyć kondycję skóry. Jeśli nie wie Pan jak pielęgnować skórę, to najlepiej udać się na konsultację do kosmetologa, który pokieruje Panem w tym zakresie.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska

Dzień dobry, do skóry tłustej, z zaskornikami kremy nawilżające, tłuste nie są rekomendowane. Proszę skonsultować z kosmetologiem, który rozpisze odpowiednią pielęgnację dydykowaną Pana skórze.
Pozdrawiam serdecznie