Czy nerwica powoduje tą gulkę w gardle?

Dzień dobry, od dłuższego czasu jestem narażona na przewlekły i intensywny stres. Około 7 miesięcy temu z dnia na dzień po bardzo stresującej sytuacji pojawił się problem z cieknącą flegmą która często się kumuluje przez co co chwile muszę ją wypluwać. Jest to bardzo męczące. Objaw nasila się gdy o nim myślę i często towarzyszy mu gula. Byłam u laryngologa, który nic nie stwierdził. Czy możliwe jest, że te objawy są wynikiem nerwicy?

Szanowna Pani,

przyczyną może być podłoże psychogenne, zalecana jest konsultacja psychiatryczna w celu diagnostycznym.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś