Czy nerwica wegetatywna mogła przerodzić się w depresję?

Witam.Od 2 miesięcy leczę się na depresję. Przed depresją zapadła na bezsenność z niewiadomych przyczyn. Dodam jeszcze ,że przed wyżej wymienionymi stanami, miałam lęki,który nachodziły mnie bez przyczyny w różnych miejscach. Mam stwierdzono nerwice wegetatywną.Ostatnio zaobserwowałem,że powtarzam zdania w myślach wypowiedziane przez inne osoby i mnie samą. Czy ja mam schizofrenię?Czy nerwica wegetatywnąa mogła przerodzić mi się w depresję?Z góry dziękuję za odpowiedź?

Szanowna Pani,

zalecana jest konsultacja psychiatryczna, szczegółowa diagnostyka i na tej podstawie lekarz udzieli Pani informacji.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś