Dlaczego odczuwam te niepokojące myśli?

Od 2 lat i 7 miesięcy odczuwam kilka razy w miesiącu, a wcześniej codziennie dekoncentrację, niepokój, miewam też wtedy, gdy nachodzą mnie te nerwy myśli samobójcze, ale raczej nie do spełnienia - negatywne myślenie, boję się, że myśli będą szły w nieznanym, szalonym kierunku, boję się, że oszaleję. Proszę powiedzieć, co jest przyczyną powyższego stanu? Czy to nerwica, psychoza, depresja czy coś innego? Kobieta, 34 lata

Szanowna Pani,

zalecana jest konsultacja psychiatryczna, szczegółowa diagnostyka i ukierunkowane leczenie.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś