Dlaczego odczuwam te napięcia?

Od 2 lat i 8 miesięcy nachodzą mnie nerwy, czyli odczuwam często dekoncentrację, niepokój, ciągle się zamartwiam, kiedy nachodzą mnie te nerwy boję się, że oszaleję, że np. zacznę skakać z nerwów albo zrobię coś niekontrolowanego. Proszę powiedzieć, czy jest to może nerwica, zaburzenia lękowe? Co to jest, z czego wynika opisany powyżej stan? Kobieta, 34 lata

Dzień dobry, objawy, o których Pani pisze są wskazaniem do badania psychologicznego w kierunku zaburzeń depresyjnych oraz lękowych. Jest to jednak duża grupa zaburzeń. Dlatego też wymienione przez Panią symptomy powinny zostać zróżnicowane przez specjalistę w pogłębionym procesie diagnozy. Od tego bowiem zależy właściwa ścieżka leczenia. Pozdrawiam.