Czy nerwica serca i lękowa mogą być spowodowane hormonami?

Czy nerwica serca i lękowa może być spowodowana hormonami? Jeśli chodzi o TSH i morfologie wszystko jest u mnie w normie, natomiast nigdy nie badałam się pod kątem hormonów kobiecych. Mam nadmierne męskie owłosienie, wypryski na ciele w postaci krost, skórę łojotokową, wahania nastroju, jestem bardzo nerwowa, czasem bolą mnie okolice podbrzusza, a okres mam już maksymalnie 2-3 dni. Od jakiegoś czasu nabawiłam się nerwicy. Jestem ciągle zestresowana, roztrzęsiona, czuję nawet w środku jak trzymają mnie nerwy. Te problemy z nerwicą zaczęły się rok temu, natomiast, owłosienie, wypryski odkąd zaczęłam dorastać. Teraz każda stresująca sytuacja mnie przerasta. Wydaje mi się, że jestem ciągle zmęczona, mam taki nieuzasadniony lęk w sobie. Jak rozpocząć leczenie w tym kierunku i gdzie najpierw się udać?

Witam, najlepiej, jeśli osobiście uda się Pani do psychoterapeuty, ponieważ opisane objawy leczy się psychoterapią. Jeśli niepokoi Panią, czy hormony są w normie, to dobrze byłoby zbadać ich poziom. Oczywiście stan emocjonalny i hormonalny wzajemnie na siebie wpływają, ponieważ wszystko co dzieje się z Pani ciałem i emocjami wzajemnie na siebie oddzialuje, ale opisane przez Panią stany należy omówić z psychoterapeutą. Pozdrawiam