Czy te problemy skórne mogą być spowodowane hormonami?

Witam. Czy problemy skórny u 26 latka trwające od 18 roku życia tj. łojotok skóry, łojotokowe zapalenie skóry i wypryski mogą być spowodowane hormonami. Proszę o interpretację wyników.  Badania tarczycy w normie, zdjęć nie posiadam, ponieważ lekarz rodzinny zlecił te badania i stwierdził, że są prawidłowe. Prywatnie wykonałem pakiet badań hormonalnych załączonych powyżej. Proszę o interpretację. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT około miesiąca temu

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry

Łojotokowe zapalanie skóry to schorzenie dermatologiczne. Jego leczenie jest dosyć trudne. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o sposobach leczenia łojotokowego zapalenia skóry.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety nie załączył Pan żadnych wyników badań, dlatego ich interpretacja jest niemożliwa.

Odpowiadając jednak na Pańskie pytanie dotyczące wpływu hormonów na problemy skórne, to jak najbardziej jest to możliwe. Zaburzenia hormonalne wpływają nie tylko na stan skóry, ale również na wagę oraz ogólne samopoczucie.

W przypadku mężczyzn główną rolę odgrywają hormony androgenowe, a więc testosteron, androstendion, dehydroepiandrostendion i dihydrotestosteron. Odpowiadają one za budowę ciała, głos, owłosienie czy kształtowanie się męskich narządów płciowych.

Skutkiem ich nadmiaru jest właśnie łojotok oraz zmiany trądzikowe. W związku z tym dolegliwości, które towarzyszą Panu od lat, a więc łojotok skóry oraz wypryski mogą mieć związek z hormonami. W tym celu warto wykonać badania hormonalne oraz skonsultować się ze specjalistą.

Szczegółowe informacje na temat androgenów znajdzie Pan w jednym z naszych artykułów: https://portal.abczdrowie.pl/androgeny-kobiety-mezczyzni-nadmiar.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy