Czy możliwa jest nerwica lękowa u 23-latki?

Witam. Ostatnio jestem bardzo nerwowa, zestresowana. Nie potrafię normalnie funkocjonowac ani cieszysz się z życia. Wyczytałam ze może być to związane z nerwica lekowa i zaczęłam brać magnez. Jak długo go muszę brać by wrocic do siebie?

Dzień dobry, przede wszystkim proszę mieć świadomość tego, że nie można samego siebie diagnozować,ani leczyć; zwłaszcza, jeśli nie posiada się odpowiedniego wykształcenia klinicznego.
W celu weryfikacji Pani przypuszczeń odnośnie swojego stanu zdrowia proszę zgłosić się do odpowiedniego specjalisty: lekarza ogólnego/rodzinnego, lekarza psychiatry, psychologa klinicznego, bądź psychoterapeuty.

Magnez wzmacnia system nerwowy, ale nie leczy z nerwicy. Z tzw. nerwicy, a właściwie zaburzeń lękowych wyleczyć się można tylko poprzez psychoterapię. Zalecam zgłosić się do któregoś z wymienionych wyżej specjalistów.

Pozdrawiam