Czy nerwicę można całkowicie wyleczyć?

Cierpię na nerwicę, od dwóch lat leczę ją za pomocą psychoterapii: widzę wiele pozytywnych zmian w funkcjonowaniu mojej sfery emocjonalnej. Wraz z nerwicą borykam się z jej objawami, które trudniej odchodzą: zaburzeniami erekcji i bezsennością. Czy nerwicę (a wraz z nią objawy) MOŻNA WYLECZYĆ? Pytam o to, ponieważ rozmaite fora zalewane są przez opinie, że nerwicy niestety nie można wyleczyć, a można jedynie nauczyć się z nią żyć. Czy to oznacza dla mnie wyrok impotencji i złego snu na zawsze?

Powstanie objawów nerwicowych jest wynikiem długotrwałego oddziaływania dysfunkcyjnych czynników, dlatego aby sobie z nimi poradzić trzeba być gotowym na długotrwałą psychoterapię, często kilkuletnią. Proszę też pamiętać, że na efekty terapii ma wpływ Pana zaangażowanie i otwartość w relacji z terapeutą