Czy nerwy zębowe są uszkodzone?

Witam, 2 lata temu miałam leczone kanałowo górne jedynki i 2 , niestety był przepchniety materiał i miałam wykonane resekcje na tych 4 zebach. Niestety od tego czasu mam wrazenie,że zeby sa ociezałe,dziasła i podniebienie tkliwe.od 2 dni czuje w jedynce jakby reagowała na zimno i słodkie. Miesiąc temu miałam wyrwane po tej samej stronie 6 i 7.Zdjecie szczeki było robione i 2 stomatologów stwierdza że kanały sa wypełnione ok.Czy po resekcji mozna wykonac jeszcze raz leczenie kanałowe i czy szyjki zebowe przy nich moga byc problemem?Nie mam juz pomysłu co sie dzieje,czy nerwy sa uszkodzone?

Dzień dobry.

Po Pani wstępie zaproponowałbym lepszą diagnostykę.

Zęby po resekcji i leczeniu kanałowym nie powinno pojawiać się uczucie reakcji na zimno lub na słodkie.

Czasami po resekcji można wykonać ponowne leczenie kanałowe, gdy są wskazania i gdy jest możliwe do przeprowadzenia. Na początek wykonałbym CBCT 75 voxeli zębów 12-22 .

Zachęcam do zapoznania się z ciekawymi informacjami dotyczącymi zadanego pytania:

https://implantis.com.pl/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem/