Jakie jest możliwe kolejne leczenie, aby uratować ząb?

Dzień dobry córka po wypadku w którym uszczerbała zęby 1 i 2 górne. Leczenie wyglądało tak Leczenie kanałowe 1 pod mikroskopem a 2 odbudowane.Po roku na zdjęciu widac była zmianę obejmująca zęba 1 i 2 . kolejne leczenie to Leczenie kanalowe 2 i resekcja z wycięciem zmiany na zębach 1 i 2 . 3 miesiące po resekcji pojawiła sie przetoka nad zębem 2 jaka może być przyczyna i jakie jest możliwe kolejne leczenie aby uratować ząb.dziecko 14 lat

Trzeba wykonać jeszcze raz powtórne leczenie endodontyczne tym razem używając materiału MTA który może mieć kontakt z kością. Jeżeli resekcja była wykonana bez wstecznego wypełnienia kanału to najczęściej dochodzi do powikłań. Trzeba zacząć od diagnostyki TK aby w 3D ocenić tkanki i możliwość leczenia.