Czy nieleczona nadżerka prowadzi do powikłań oraz czy można ją leczyć na kasę chorych?

Dzień dobry lekarz ginekolog stwierdził u mnie nadżerkę i nie zastosował żadnego leczenia, tylko zaprosił do gabinetu prywatnego co mogę zrobić w takiej sytuacji?Przecież sa tez takie leczenie na kase chorych.Czy nie leczona nadżerka prowadzi do jakiś powikłań prosze o odpowiedz.Dziękuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy rodziła już pani ? Lub planuje kolejne dzieci? Leczenie nadżerki z reguły wykonywane jest po porodach. Można oczywiście leczyć się w ramach NFZ, choć pewnie terminy są dość odległe.
Pozdrawiam