Czy niedoczynność tarczycy ma wpływ na poziom hormonów męskich?

Dzień dobry, chciałabym zapytać czy jeśli leczę się na niedoczynność tarczycy a z ostatnich wyników badań wynika, że mam także podwyższone hormony męskie to czy powinnam udać się do lekarza w celu podjęcia dodatkowego leczenia? Czy wzrost poziomu tych hormonów przy niedoczynności tarczycy jest normalnym zjawiskiem?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Zaburzeniom czynności tarczycy jak najbardziej mogą towarzyszyć zaburzenia hormonalne dotyczące zarówno hormonów płciowych żeńskich, jak i męskich.

Nie oznacza to jednak związku bezpośredniego, który można zbagatelizować. Zdecydowanie powinna zatem skonsultować się Pani ze specjalistą endokrynologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią, zleci odpowiednie badania dodatkowe oraz precyzyjnie odpowie na pytanie, czy dane zaburzenie wymaga leczenia, czy też nie.