Czy noszenie córki w pozycji pionowej może mieć dla niej złe konsekwencje?

Mam 6 tygodniowa córkę, przez niewiedze nosilismy ją w pozycji pionowej. Czy mogą być tego konsekwencje? Powinniśmy wybrać się na jakąś kontrolę, badanie? Gdy maluch się denerwuje bardzo odchyla się do tyłu czy może to być powodem nieprawidłowego noszenia?

A samo odginanie się dziecka do tyłu może mieć związek niezależnie z nieprawidłowym napięciem mięśniowym