Czy obecność ureterocele w pęcherzu może mieć powiązanie z krwawieniem z odbytu?

Panie Doktorze, Pisałam już kilka razy w tej sprawie,ale odpowiedzi były dość ogólne.Mój małżonek cierpi na ureterocele(cystę) w pęcherzu.Ma ją już dobrych parę la,podobno nawet od urodzenia może ją mieć jako wadę wrodzoną.5 lat temu miała 5cm.szerokości.Mąż miał być poddany zabiegowi,ale niestety nie poszedł do szpitala.W chwili obecnej miewa wzdęty brzuch i krwawienia podczas stolca.Hemoroidów nie ma.Czy obecność ureterocele w pęcherzu może mieć powiązanie z krwawieniem z odbytu? pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo powiązania występujących objawów. Niemniej jednak konieczna jest wizyta u lekarza celem wdrożenia diagnostyki.