Co oznacza krwawienie z odbytu i bóle żołądka?

Kobieta 20 lat, Witam od kilku miesięcy objawia się u Mnie krwawienie z odbytu, miałam robioną kolanskopie na której nic nie wyszło oprócz małego żylaka. Lecz teraz krwawienie się powiększyło i doszly do tego bóle żołądka,pomiędzy zebrami na dole. Do chirurga będzie się wybierać w nowym roku, lecz martwia mnie bóle żołądka i wzmożone krwawienie

W takim wypadku radziłbym jeszcze wykonać gastroskopię celem oceny stanu górnego odcinka przewodu pokarmowego. Krew z odbytu zapewne jest związana z chorobą hemoroidalną (żylaki odbytu), więc z tego powodu trzeba włączyć odpowiednie leczenie. Proszę w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza rodzinnego, a on na pewno włączy odpowiednie postępowanie.