Zmiany naczyniowe i krwawienie z odbytu a stosowanie leków na żylaki wewnętrzne

Czy przy zmianach naczyniowych w jelicie krętym i częstych krwawieniach z odbytu mogę stosować maści lub czopki na żylaki wewnętrzne. Jeżeli tak, to co jest bardziej wskazane , maść czy czopki i jakie.

Jeśli krwawienia związane są z chorobą hemoroidalną (żylakami odbytu) to radziłbym doodbytniczo stosować maść rano, a czopki wieczorem.