Co oznacza wystający odbyt po badaniu ginekologicznym?

Witam! Niedawno byłam badana przez ginekologa przez odbyt. Po tym badaniu zauważyłam, że odbyt wysunął się na zewnątrz w postaci małego guzka, który boli, a niedawno zaczął nieznacznie krwawić. Powinnam się z tym udać do lekarza, czy też poczekać aż samo minie?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Prawdopodobnie mamy do czynienia z żylakami odbytu.

Czasami żylaki odbytu mogą zagoić się same, jednak w większości przypadków niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego leczenie.

Aby być pewnym, że to żylaki odbytu warto udać się do lekarza, który poprzez badanie postawi odpowiednia diagnozę.

Żylaki odbytu mogą być leczone farmakologicznie lub gdy są bardzo zaawansowane, chirurgicznie.

Wizyta u lekarza jest niezbędna, gdyż mimo iż dostępnych jest wiele preparatów bez recepty, zanim rozpoczniemy leczenie należy się upewnić, czy nie mamy do czynienia z inną chorobą.

Pozdrawiam!