Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co powoduje swędzące guzki w okolicy odbytu?

Witam, mam 3 guzki na zewnątrz: 1. jest malutki, 2. troszkę większy, a 3. około 5 milimetrów zwisa. Mam je od około 1 roku. Czy to są hemoroidy? Czy mogę je wyleczyć bez lekarza? Słyszałem, że są ćwiczenia? Jestem za granicą i tu jest problem z lekarzem. Mam też swędzenie i szczypanie. Czy to nieleczone jest niebezpieczne?

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Witam serdecznie!

Na podstawie samego opisu nie da się określić czy mamy z pewnością do czynienia z żylakami odbytu, niestety z tego powodu konieczna jest wizyta u lekarza, który po zbadaniu będzie w stanie postawić rozpoznanie.
W leczeniu w pierwszej kolejności można zastosować środki dostępne w aptekach bez recepty – są to preparaty w maściach, żelach, globulkach czy nawet tabletkach doustnych. Czasami konieczne jest leczenie operacyjne.

Wskazana jest również modyfikacja stylu życia – wprowadzenie regularnego wysiłku fizycznego, diety bogatej w błonnik, spożywanie adekwatnej ilości płynów, eliminacja używek. Wskazane jest również unikanie zaparć.

Polecam artykuły poświęcone tej tematyce:
http://portal.abczdrowie.pl/czy-to-na-pewno-hemoroidy-podobne-objawy-innych-chorob
http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-hemoroidow-zewnetrznych

Jeżeli chodzi o możliwe skutki nieleczonych żylaków to po pierwsze mogą one powodować dolegliwości bólowe, po drugie mogą być przyczyną krwawień czy stanów zapalnych. W żylaku może wytworzyć się również zakrzepica co skutkuje bardzo silnymi dolegliwościami bólowymi.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy