Żylaki odbytu u dziecka a odpowiednie działania

Witam! Moja nastoletnia córka od roku ma żylaki odbytu. Stosowała maści bez recepty typu proco gyvenol itp. Żylaki zmniejszyły się ale znowu powróciły. Planujemy iśc do lekarza, czy ma to byc lekarz pediatra czy lepiej od razu do proktologa dziecięcego? Jakie leczenie czeka córkę? Dziekukję

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. albo zachowawcze albo zabiegowe.