Czy obecność zwapnień znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworu jądra?
Dzień dobry, 1. Czy obecność w obydwu jądrach kilku zwapnień o długości 1-2 mm znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworu jądra? Urolog, z którym się konsultowałem, twierdzi, że to nic poważnego. Radiolog, który wykonał USG, powiedział jednak, że ryzyko wystąpienia nowotworu jest trochę zwiększone (w jądrach nie ma innych niepokojących zmian). 2. Czy długotrwała masturbacja może być przyczyną pojawienia się zwapnień w jądrach? Byłem uzależniony i zdarzało mi się masturbować nawet po 7 h.

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Witam,
takie zwapnienia mogą świadczyć o nowotworze jednak jeśli urolog wykluczył poważne choroby to nie należy się tym przejmować. Masturbacja nie prowadzi do pojawienia się zwapnień. Nie ma to związku.
Pozdrawiam.