Gdzie jest większe ryzyko wystąpienia nowotworu w przyszłości?

Witam. Czy Państwa zdaniem większe ryzyko nowotworu jest po przewlekłym stresie który trwał 1,5 roku czy po leczeniu chemioterapią czy radioretapią. Gdzie jest większe ryzyko wystąpienia nowotworu w przyszłości ( w przypadku chemioterapii, radioterapii nowotworów wtórnych) jak Państwo myślą?

Dzień dobry. Opisane przez Panią możliwości nie stanowią porównywalnych przypadków. Dodatkowo przebieg wymienionych chorób i ich leczenia jest bardzo indywidualna kwestią, na którą wpływa wiele czynników. Z całą pewnością mogę odpowiedzieć, że narażenie na długotrwały stres to wystarczający powód, by skorzystać z pomocy profesjonalisty w tym zakresie: psychologa lub psychoterapeuty. Pozdrawiam,