Jakie jest prawdopodobieństwo rozwoju nowotworu litego w przyszłości?

Dzień dobry! Bardzo proszę o odpowiedź na temat tego w której sytuacji jest większe ryzyko rozwoju nowotworu litego w przyszłości dla kobiety 26 letniej niepalącej ( np. płuca), w sytuacji przewlekłego silnego stresu przez rok czy immunosurpresji po przeszczepie narządu która trwa 20 lat. Wiem że nie nie ma takich badań naukowych, chodzi mi tylko o Państwa opinię

Dzień Dobry Pani,

Bazując na podanych przez Panią informacjach, zachęcam Panią do skupienia się na tym, żeby styl Pani życia był przede wszystkim zdrowy, aktywny i świadomy.

Polegający na kontrolowanej aktywności fizycznej, np. umiarkowany marsz na świeżym powietrzu, odpowiednia dieta, suplementacja.
Pomocny byłby dla Pani trening autogenny Schultza, medytacja, joga - są to metody które redukują stres i zmieniają optykę widzenia codziennych trudności.

I proszę wprowadzić w swoje życie uśmiech, radość i dobre nastawienie do siebie i innych ludzi ( to działa :)).

Życzę Pani dużo radości,
Irena Mielnik-Madej