Jak radzić sobie ze stresem w różnych sytuacjach?

Witam. Mam straszny problem z stresem. Jest on bardzo silny pojawia się po prostu znikąd.. Pojawia sie również podczas pierwszego spotkania z chłopakiem nowo poznanym. Paraliżuje mnie to bardzo. Zaczyna mnie mdlic ma mi się na wymioty i nawet wymiotuje. trzęsie mnie. Chodziłam po lekarzach nikt nie umie mi postawić diagnozy. Psycholodzy mi nie pomagają by mnie ustabilizować nerwowo. Co mam poczynić dalej..? Skąd się to bierze. U mnie w domu dzieje się różnie.. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu myślę o źródłach Pani stresu. Niepokoi mnie informacja, że w Pani domu jest różnie. Może być tak, że sytuacja w Pani najbliższym środowisku negatywnie wpływa na Pani poczucie bezpieczeństwa. Zauważyłem, że próbowała Pani szukać pomocy u różnych specjalistów. Myślę, że najważniejsze jest teraz żeby postawić właściwą diagnozę. W Poznaniu jest Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy ul. Dolne Chyby. Jeśli ma Pani trudną sytuację w rodzinie proszę udać się tam po pomoc. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Dzień Dobry Pani,

Zapytała Pani, skąd się bierze u Pani stres, odpowiadając równocześnie sobie samej na pytanie ("U mnie w domu dzieje się różnie").

Do wspomnianej przez Panią atmosfery domowej, w jakimś stopniu przyczynia się codzienność.

Co może Pani zrobić?
Zawsze są rozwiązania, wystarczy Pani chęć.
Proszę rozważyć podjęcie terapii indywidualnej lub grupowej, w ramach NFZ-tu i potraktować ją jako terapię rozwojową i skuteczną poprawę jakości Pani życia.

Dodatkowo i równolegle zachęcałabym Panią do zastosowania treningu autogennego Schultza, technik relaksacyjnych, uczestnictwa w zajęciach z jogi, medytacji.
Lub uczestnictwo w warsztatach radzenia sobie ze stresem, asertywności
(czasami pojawiają się ogłoszenia w Internecie - o takich bezpłatnych szkoleniach).

Życzę Pani tylko wspaniałego samopoczucia w relacjach z innymi,
Irena Mielnik-Madej