Czy objawy wskazują na nerwicę lękową?

Witam ogólnie jestem na początku 5 tygodni temu wykryli u mnie angine wiec dostałem tabletki phenoxymethylenicillin Potassium tabletki 250mg do tego miałem straszny kaszel i bole głowy ale okazało się to wszystko kilka dni później kaszel był coraz gorszy i zaczynałem miec problemy z osychaniem i do tego krew z nosa każdego dnia wiec poszedłem znowu i okazało się ze mam infekcje dróg odechowych wiec dostałem amoxicillin 500mg kapsułki i do tego syrop Care Codeine 200ml który mam brać 4 razy w ciągu dnia i inhalator salamol który miałem brać 2 razy minimum kiedy tylko zakaszlałem ale mimo tego dalej kaszel nie ustawał wiec po następnych w ciągu tych kilku dni brałem wszystko tak jak mi kazali phenoxumethylpenicillin 2x rano 2x popołudniu 2x wieczorem i 3 tabletki amoxicillin 1 rano 1 popołudniu 1 wieczorem i do tego syrop niestety to dalej nie pomagało wiec znowu się wybrałem do lekarza i tym razem dostałem sterydy prednisolone 8 dzienie tabletek po 5mg przez 5 dni i do tego cetrizine hydrochloride 2 10mg tabletki dzienie i tu się zaczyna się największy problem kaszel ustal ból głowy tak samo ale zaczął się straszny ból żołądka tak mi się bynajmniej wydaje ale jakby tego mało od 5 lat mam refluks i miałem problemy z nerwica lekowa ale mi przeszło aż do dzisiaj do wieczora znowu wróciło i kiedy próbuje się położyć i zasnąć wraca moje serce zaczyna bić coraz szybciej przez co nie mogę zasnąć bo ciągle to słyszę i nie wiem co mam bo mój żołądek bardzo mnie boli i to jest powód czy przez astmę tak się dzieje która nagle mam a nigdy nie miałem w życiu czy poprostu nerwica lekowa czy żołądek ogólnie mieszkam w Angli ale potrzebuje bardzo informacji żebym mógł cos z tym zrobić bo jest zle i raczej spać dzisiaj nie dam rady . Dziękuję z góry naprawde

Witam Pana,
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. W Pana przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana
Jeżeli stwierdzono u Pana zaburzenia nerwicowe,
to przede wszystkim tym należy się zająć.
Nieleczone zaburzenia lękowe prowadzą do silnego
pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego
i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.
Ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe często doświadczają różnych
nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych rozchwianiem
równowagi układu wegetatywnego, np. dolegliwości żołądkowe, kołatanie serca,
uczucie duszności, przyspie¬szone tętno, bóle i zawroty głowy
i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Dlatego niezmiernie ważne jest wyleczenie zaburzeń nerwicowych.
Aby wyleczyć zaburzenia lękowe oraz ich uciążliwe konsekwencje,
należy dotrzeć do źródła problemu, zbadać okoliczności, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii,
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl