Czy ocet jabłkowy może wywołać plamienia śródcyklowe?

Czym może być spowodowane plamienie w 19 dniu cyklu? Biorę tabletki antykoncepcyjne N*** już rok i od 3 tyg. pije ocet jabłkowy 3 razy dziennie 3 łyżki na szklankę wody w celu schudnięcia. Czy to przez ocet?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zarówno intensywne odchudzanie jak i przyjmowane podczas tego okresu preparaty mogą mieć wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu. Wynikiem tego mogą być różne reakcje, a w tym także pojawienie się krwawień śródcyklowych. Jeżeli nie będą się one powtarzać, nie stanowią problemu. Gdyby zaś podczas kolejnego cyklu pojawiły się ponownie, proszę skonsultować się z lekarzem by wykluczyć inne, potencjalne przyczyny krwawień.
Proszę także pamiętać, że intensywne odchudzanie może także wpływać na skuteczność antykoncepcji.